(…)Rodzeństwo nie rozumiało, dlaczego ich ojciec nic im nie powiedział o jeszcze jednym swoim dziecku, dlaczego nie utrzymywał z nim kontaktu.(…)
Marta wiedziała, że mama spisała testament. Nawet jej w tym pomogła. Więc w sumie nie martwiła się o swoją przyszłość.
Pewnego dnia dostała z sądu pismo w sprawie spadku po mamie. Trochę ją to zdziwiło, gdyż ona nie zakładała żadnej sprawy…
(…)Wojtek od dwóch miesięcy nie żyje. Miał wypadek samochodowy. Pawłowi było bardzo przykro, nie mógł w to uwierzyć. Kilka dni o niczym innym nie myślał tylko o śmierci Wojtka.
Tylko co teraz z pożyczką? – Paweł zaczął się zastanawiać.(…)
Pamiętaj nie bądź jak Ania, odbieraj pocztę z sądu i zwrócić się o pomoc do profesjonalisty na przykład do radcy prawnego.
W tym artykule przedstawię natomiast jak udzielić prokury, jakie są jej rodzaje, jak można ją odwołać. Z artykułu dowiesz się także w jakich sytuacjach nastąpi wygaśnięcie prokury.
Prokura jest szczególnym rodzajem pełnomocnictwa udzielanym przez przedsiębiorcę. Przedsiębiorca udzielając prokury upoważnia konkretną osobę do dokonywania określonych czynności w jego imieniu.
Zastaw, jak i hipoteka stanowi zabezpieczenie rzeczowe wierzytelności, co oznacza, że wierzyciel może zaspokoić swoje roszczenie z rzeczy bez względu na to, czyją jest ona własnością i to przed wierzycielami osobistymi właściciela tej rzeczy.
Istotą każdego stosunku zobowiązaniowego (zobowiązania) jest to, że wierzyciel może żądać od dłużnika świadczenia, a dłużnik powinien to świadczenie spełnić. Dłużnik ponosi więc osobistą odpowiedzialność za wykonanie zobowiązania. Oznacza to, że wierzyciel może egzekwować swoją należność z całego majątku dłużnika aż do całkowitej spłaty zobowiązania.
Hipoteka podobnie jak zastaw stanowi rzeczowe zabezpieczenie wierzytelności, co oznacza, że wierzyciel może zaspokoić swoje roszczenie z rzeczy bez względu na to, czyją jest ona własnością i to przed wierzycielami osobistymi właściciela tej rzeczy.
Okres pandemii COVID-19 ze względu na ograniczenia covidowe zmusił pracowników do wykonywania swojej pracy w domu. Tysiące pracowników przeniosło się więc ze swoich biur do domów, gdzie świadczyli pracę na rzecz swoich pracodawców. Z dnia na dzień zmienił się dotychczasowy, panujący przez dekady, system pracy, praca zdalna zagościła w nim na stałe. W trakcie pandemii zarówno pracodawcy, jak i pracownicy dostosowali się do nowego systemu pracy.